Bezpieczństwo stron internetowych Wordpress

WordPress to obecnie jeden z najpopularniejszych systemów do zarządzania treścią strony www. System jest popularny a co za tym idzie niestety narażony na próby ataków i włamań. Należy więc mieć na uwadze, że system WordPress należy możliwie często i skrupulatnie aktualizować i zabezpieczyć przed niepowołanymi osobami.

Jak zabezpieczyć WordPressa?

Jedną z form jest częste aktualizowanie samego systemu WordPress, jego wtyczek (pluginów). Przed pełną aktualizacją należy pamiętać o tworzeniu kopii bezpieczeństwa plików z serwera ftp oraz kopię bezpieczeństwa samej bazy danych. Pozwoli to na przywrócenie utraconej strony internetowej, plików na serwerze ftp oraz bazy danych.

better-ap-security-2-hacked

Dodatkowo aby zabezpieczyć stronę www należy zabezpieczyć system przed nieautoryzowanym wejściem (zalogowaniem się). Dobrym sposobem jest zainstalowanie wtyczki iThemes Security (https://wordpress.org/plugins/better-wp-security/). Wtyczka zapewnia bezpieczeństwo nad logowaniem się do panelu administracyjnego, ukrywa katalogi czy w końcu podpowiada i przypomina o błędach w systemie.

better-ap-security-1

Warto stosować zabezpieczenia i chronić strony www aby później nie okazało się, że nasza strona internetowa została zaatakowana i wyłączona przez niepowołane osoby bądź systemy np. boty.